SON DAKİKA

  • Ana Sayfa
  • Mobil
  • iPhone 12 ile Galaxy Z Flip’i Bir Araya Getiren Katlanabilir iPhone tasarımı görücüye çıkttı..

iPhone 12 ile Galaxy Z Flip’i Bir Araya Getiren Katlanabilir iPhone tasarımı görücüye çıkttı..

aylaşılan yeni bir katlanabilir iPhone konsepti, Apple'ın bir katlanabilir akıllı telefon piyasaya sürmesi halinde nasıl bir tasarım..
 iPhone 12 ile Galaxy Z Flip’i Bir Araya Getiren Katlanabilir iPhone tasarımı görücüye çıkttı..
Okunuyor iPhone 12 ile Galaxy Z Flip’i Bir Araya Getiren Katlanabilir iPhone tasarımı görücüye çıkttı..

Güney Koreli teknoloji devi Samsung, 2019 yılında ilk katlanabilir akıllı telefonunu gün yüzüne çıkardığından beridir Apple’ın ne zaman katlanabilir iPhone tanıtacağı merak la bekleniyordu.

Sektöre yakın isimler tarafından aktarılan bilgilere göre ilk katlanabilir iPhone modeli, 2022’den önce piyasaya sürülmeyecek. Yine de tasarımcılar, katlanabilir iPhone ile ilgili konseptlerini paylaşmaktan geri durmadılar.

Daha önce pek çok iPhone modeli için konsept çalışmalar paylaşmış olan LetsGoDigital, Technizo Concept adlı YouTube kanalı ile iş birliği yaparak yeni bir katlanabilir iPhone konsepti piyasaya sundu. Paylaşılan üç boyutlu görüntülere göre ilk katlanabilir iPhone modeli, iPhone 12 Pro Max ile Galaxy Z Flip arasında bir form benimseyecek.

“iPhone Flip” olarak isimlendirilen konsept, açık haline bakıldığında iPhone 12 Pro benzeri çentikli tasarımı sürdürüyor. Ancak iPhone 13 modelinde beklendiği gibi çentik, mevcut modellere kıyasla daha küçük boyutlarda. ve cihazın çerçeveleri de iPhone 12 modellerinde olduğu gibi düz bir modele sahip.

iPhone Flip’in arkasını çevirdiğimizde ise yine iPhone 12 benzeri kare, üçlü bir kamera kurulumu ve katlanabilir telefon olmanın avantajlarını sunacak ikincil ekranı görüyoruz. Apple’ın simetrik tasarım kuralını bilen tasarımcılar, ikincil ekranı kare kamera modülü ile benzer boyutlarda ve şekilde tasarlanmış durumdalar.

iPhone Flip, görsel açıdan iPhone 12 Pro Max’in katlanabilir versiyonu gibi görünüyor olsa da başta kamera olmak üzere bazı özelliklerin standart iPhone modellerinden zayıf olacağı düşünülüyor. Galaxy Z Flip’in de kamera konusunda Galaxy S modellerinin gerisinde olduğunu düşünürsek bu, çok da şaşırtıcı bir durum  olmayacaktır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle
yabancı dizi izle yabancı dizi izle