SON DAKİKA

  • Ana Sayfa
  • Mobil
  • Bir Yazılımcı, Google Earth’ün Timelapse Özelliğini Android Uygulaması İçin Geliştirdi

Bir Yazılımcı, Google Earth’ün Timelapse Özelliğini Android Uygulaması İçin Geliştirdi

Google Earth'ün en etkileyici özelliklerinden biri olan Timelapse, web üzerinden hem mobil cihazlarda hem de masaüstünde kullanılabilir durumda ancak mobil uygulamalarda kullanıma sunulmuş değil.
 Bir Yazılımcı, Google Earth’ün Timelapse Özelliğini Android Uygulaması İçin Geliştirdi
Okunuyor Bir Yazılımcı, Google Earth’ün Timelapse Özelliğini Android Uygulaması İçin Geliştirdi

Google’ın uydu görüntüleri ile dünyayı ayaklarımızın altına serdiği hizmeti Google Earth, birbirinden keyifli pek çok özelliğe sahip. Bu özellikler arasında en sevilenlerden biri de şüphesiz, bizi saniyeler içinde adeta zaman yolculuğuna çıkaran Timelapse (Zaman Atlamalı Çekim) özelliği. Timelapse ile dünyanın istediğiniz yerde seçilen zaman saati arasındaki değişimi hızlandırılmış bir şekilde görebilirsiniz.

Özellikle şehirleşmenin yoğun olduğu bölgelerde oldukça güzel değişimlerin yaşandığını gösteren bu özellik web üzerinden hem masaüstünde hem de mobil cihazlarda kullanılabilirsiniz.

Ancak her ne kadar ülkemizde hala erişme iznimiz olmasa da Google Earth’ün bir de mobil uygulaması var fakat Timelapse özelliği, mobil uygulamalarda yer almıyor.

Bir yazılımcı ise bu etkileyici özelliği gizli olarak yer aldığı Android mobil uygulamasında etkinleştirerek özelliğin uygulama arayüzünde nasıl göründüğünü gözler önüne sermiş.

Konu hakkında atılan tweet:

Kyler isimli bu yazılımcının etkinleştirerek ortaya çıkardığı Timelapse özelliğinin arayüzü, Android mobil uygulamasında oldukça farklı gözüküyor.
Yıllar arasında geçiş yapmak için çizgisel bir butonun yanında aynı zamanda dilediğiniz yıla kolayca geçiş yapmayı sağlayan butonlar da yer alıyor. Aynı zamanda arayüzde sokak görünümü ve 3D sekmeleri bulunuyor.

Bu özelliklerin her biri aktif olarak kullanılabilir durumda değildir ve bu arayüzün gelecekte mobil Android uygulamalarında kullanıma sunulmak için yapılıp yapılmadığı bilinmiyor.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle
yabancı dizi izle yabancı dizi izle