SON DAKİKA

Usta Oyuncu Rasim Öztekin Yaşamını Yitirdi

Geçtiğimiz gün kalp krizi nedeniyle hastaneye kaldırılan Rasim Öztekin tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti.
 Usta Oyuncu Rasim Öztekin Yaşamını Yitirdi
Okunuyor Usta Oyuncu Rasim Öztekin Yaşamını Yitirdi

62 yaşındaki usta oyuncu Rasim Öztekin geçtiğimiz gün kalp krizi geçirdi ve kalbi durmuştu.

Hemen acile kaldırılan Öztekin yapılan müdahalelerle hayata döndürülmüştü. Durumunun iyi olduğu bildirilmişti. Bununla beraber 2018 yılında kalp pili takılan Rasim Öztekin; “Mazot aldım, yola devam. Allah çaresiz hastalık vermesin. Çaresiz hastalığı olanlara Allah’tan şifa diliyorum” demişti.
Bugün Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tekrar fenalaşn usta oyuncu yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Ünlü oyuncunun vefat haberini Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca resmi Twitter hesabından paylaştı.

Fahrettin Koca; “Dizi, tiyatro ve sinema oyuncusu Rasim Öztekin, geçirdiği kalp krizinden sonra, Dr. Siyami Ersek Göğüs Kalp ve Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanemizde yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
Televizyon olan her evde aileden biriydi. Başımız sağ olsun”dedi.
Rasim Öztekin Kimdir
Rasim Öztekin (14 Ocak 1959; İstanbul – 8 Mart 2021; İstanbul) Türk tiyatro, sinema ve dizi oyuncusu.
Oyuncu Pelin Öztekin’in babasıdır. İstanbul’daki Galatasaray Lisesinin ardından İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulundan mezun olan sanatçı, sahne yaşamında ilk deneyimlerini İstanbul Akademik Sanatçılar Topluluğu ve Kadıköy Halk Eğitim Merkezi ve Nöbetçi Tiyatro’da amatör çalışmalarla edindi.
Ferhan Şensoy’un Ortaoyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro sanatçılığına başladı. 2016 yılında Kel Hasan Efendi’nin kavuğu Ferhan Şensoy tarafından kendisine devredildi. 20 Eylül 2020 tarihinde ise kavuğu Şevket Çoruh’a devretmiştir. 1992-1995 yılları arasında televizyonlarda şov programları yaptı.
1994 yılında Gani Müjde ve Yılmaz Erdoğan’ın yazdığı “2071’de Türkiye” adlı müzikali sahneye koyup oynadı. Tiyatronun yanı sıra, sinema ve dizi filmlerde de rol almıştır. TRT’ye program metin yazarlığı ve bir dönem Akşam gazetesinde köşe yazarlığı yapmıştır.
Hayatının son yıllarında Youtube’da da içerikler üretmiştir.

14 Ocak 1959 tarihinde İstanbul’da dünyaya gelen usta oyuncu Rasim Öztekin bugüne kadar birçok oyuncu yetiştirmiş, Türk sinema ve tiyatrosuna büyük katkıları olmuş isimlerden biridir. Orta oyuncular topluluğunda profesyonel tiyatro hayatına atılan Rasim Öztekin 27 yıl sonra Ferhan Şensoy’dan İsmail Hakkı Dümbüllü’nün kavuğunu almıştı.
Sinemanın son yıllarında;
Pardon
Düğün Dernek
Gora
Çalgı Çengi
Kabadayı
Dijital Esaret
Baba Parası gibi filmlerde oynamış ve izleyicilerin akıllarında birçok hatıra bırakmıştır.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle
yabancı dizi izle yabancı dizi izle