SON DAKİKA

Ramazan Ayında Hafta Sonu Yasakları geri gelecek mi?…

Koronavirüs salgınında yeni önlemler gelir mi? Vaka sayılarında artış söz konusu. Yarın Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kabine toplantısı var. Ramazan ayı da yaklaşıyor. Acaba Ramazan ayında yeni önlemler söz konusu olabilir mi? bütün bu Soruların yanıtını CNN TÜRK muhabiri Ahmet Türkeş aktardı...
 Ramazan Ayında Hafta Sonu Yasakları geri gelecek mi?…
Okunuyor Ramazan Ayında Hafta Sonu Yasakları geri gelecek mi?…

Kabine toplantısında hiç şüphesiz Ramazan ayında alınacak tedbir kararları da masaya yatıralacak. Çünkü Ramazan demek sahur ve iftar sofraları demek, misafirlik demek, birlik beraberlik demek.

Ancak bu durum malesef ki koronavirüs salgınının yayılması için uygun ortam hazırlıyor. İşte salgının Ramazan ayında hızlanmaması için, etkisini artırmaması için kabine toplantısında bir dizi önlem alternatifleri de bir bir masaya yatırılıp konuşulacak. Özellikle şunu not düşelim… Ramazan ayı 13 Nisan salı günü başlayacak. Ancak yarın yapılacak kabine toplantısının ardından bir sonraki kabine toplantısı da onun hemen öncesinde. 1 gün önce 12 Nisan pazartesi günü gerçekleştirilecek.

Yani yarın konuşulacak konular üzerinden Ramazan ayına kadar süreç takip edilebilir ve vaka sayıları artarsa, ölüm oranları artarsa Ramazan ayında çok büyük önlemler de gelebilir.

RAMAZAN AYINDA HANGİ ÖNLEMLER GELEBİLİR? Restoran, kafe ve benzeri işetmelerin yeniden kapatılması gündemde. Ayrıca hafta sonları yeniden sokağa çıkma kısıtlamalarının geldiğinide görebiliriz. Yine toplu iftarlara izin verilmemesi yarın masada kesinlikle olacaktır. Özellikle İzmir, İstanbul, Ankara, Antalya, Kocaeli gibi büyükşehirlerde Ramazan ayı boyunca tam kapanmaya geçilmesi masada olacak. Yine yaklaşık 1 aylık süreçte yani Ramazan ayı boyunca alınan kısıtlama kararlarıyla birlikte koronavirüs salgınının kontrol altına alınmayı sağlamaya çaloşıyorlar. RAMAZAN AYINDA OKULLARIN KAPANMASI GÜNDEMDE OLUR MU? Henüz masada böyle bir başlığın olmadığını söyleyelim.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle
yabancı dizi izle yabancı dizi izle