SON DAKİKA

Kadir Şeker Olay Gününe Ait Yaşananları Anlattı..

Konya’da yaşayan Ayşe D., 5 Şubat’ta sevgilisi Özgür Duran tarafından parkta dövülüyordu. O sırada kütüphaneden evine giden Kadir Şeker, olayı görünce müdahale etti. Kadir'in ifadesinin tüm detayları ortaya çıktı Ağlama sesine dayanamadım Konya’da yaşayan Ayşe D., 5 Şubat’ta sev-gilisi Özgür Duran tarafından parkta şiddette maruz kalıyordu.
 Kadir Şeker Olay Gününe Ait Yaşananları Anlattı..
Okunuyor Kadir Şeker Olay Gününe Ait Yaşananları Anlattı..

 

Kadir Şeker yaşadıklarını ifadesinde şu şekilde dile getirdi: ”Yürüyüş yolumun üzerinde bir erkek şahsın kamelyanın tahta direklerini yumruklayarak bağırdığını işittim. Benim karnım açtı bu nedenle eve gitmek istedim, yine de tereddütte kalıp kadının ağlama sesine dayanamayıp yanlarına gittim. Adama ‘Abi ne yapıyorsun!’ dedim. Bana ‘S.. git başımdan … veleti’ dedi. Ben ‘Ayıp değil mi, gücün kadına mı yetiyor’ dedim. Bunun üzerine Senin belan olur seni bulurum, karım değil mi lan sanane’ dedi. Bana bağırmaya ve küfürler etmeye devam etti.


Bu hareketleri ve küfürlerine karşı dayanamayıp şahsa doğru döndüm, iyice hırçınlaştı ve üstüme doğru koşmaya başladı, ilk önce sağ gözüme vurdu. Yüzüme sürekli vurduğunu hatırlıyorum. Yüzümü saklamak için ellerimi yüzüme doğru koydum. Ellerimi yüzüme doladım. En son boğazıma yapıştı, ben geriye kaçmaya çalıştıkça boğazımı bırakmıyordu.,

‘Ciğerlerim acıdı, nefes alamadım. Cebimdeki bıçağa elim gitti. Bıçağı sağ elimle açtım. Geriye kaçmaya çalışırken, şahıs  benim boğazımdan tutmaya devam etti. Geri giderken botumun topuğu takıldı. Yere sırt üstü düştüm, adam da yanıma doğru düştü. Tam olarak üstüme doğru düşmedi galiba öyle hatırlıyorum. Adam düşünce elimde acı hissettim. Kendimi yan taraftan çıkarttım ayağa kalktım, elimde ve bıçakta kan gördüm. panikledim  Bıçağı kapatıp cebime koydum, oradan yürüyerek eve gittim elimi tutup saklamaya çalışıyordum . Geri dönüp bakamadım.”.,


şahsın ne halde olduğunu görmedim. Ben eve girince elimi saklayarak eve girdim. Üstümü değiştirip yatmaya çalıştığım anda polisler geldi.’
Kadının benim elimde bıçakla yanlarına gittiğim konusundaki ifadesi katiyen yalandır. Bıçak cebimdeydi. Ben dershaneye yazıldıktan sonra 2 ay sonra parkte tanımadığım şahıslar bir genci falçata ile kovaladılar. Bu nedenle kendimi koruma amacıla bazı günlerde bıçağı yanıma alma ihtiyacı duyuyordum. Bu bıçağı masamda gördüğüm günlerde alırdım her zaman almazdım. Kadını ve adamı tanımıyorum. Kadının ağlama sesine ve adamın bağırmasına istinaden yardım amaçlı kadına karşı bir fiziksel eylem varsa ayırmak için gitmiştim. Ben her ne kadar istemeyerek de olsa adamı yaralayıp ölümüne sebebiyet verdiğimden dolayı pişmanım.

vicdanen rahat olduğunu kaydeden Ayşe D’Kadir bana yardım amacıyla yanımıza geldi. Kadir’in direkt gelerek Özgür’ü bıçakladığını söyleyemem. Bana yardım amaçlı geldi. Kadir’in tek hatası, keşke elinde bıçakla yanımıza gelmesiydi. Kadir’i, suçlamıyorum ve suçlamak istemiyorum. Ben bıçaklama anını görmedim zaten. Özgür sürekli çocuğa bağırıyordu. İlk Özgür, Kadir’e saldırdı. Kadir’e ‘Ben sen git ablam, o benim eşim’ dedim. Özgür, Kadir giderken elindeki bıçağı gördü ve yeniden hırçınlaştı. Kadir küfür etmedi. Özgür sürekli Kadir’e yönelik küfürler ediyordu durmadan. Kadir’in elinde siyah bir bıçak vardı. Kadir vicdanen rahat edecekse, olay yerine bıçakla geldiğini söylemeli. Benim ifadelerim doğrudur. Ben isteseydim o an Kadir’i kötüleyebilirdim. ‘Bana sarkıntılık yaptı, saldırdı’ da diyebilirdim. Ben ne gördüysem onu söylüyorum dedi.


İzzet Şahin,” İkimiz de ailemizin çiftçilik işerine yardım ediyorduk. Liseden sonra tıp kazanmak için istediğimiz puanı alamamıştık. Kadir arkadaş grubumuzun içinde en mantıklımızdı. Hepimiz ona kefiliz o asla bile isteye bir karıncayı bile incitmez.
Kadir’in tutuklanması sosyal medyada da gündem oldu. ‘kadiriçinadalet’ adıyla hashtag aldı ve yüzbinlerce destek mesajı gönderildi fakat bunların hiç biri ağır ceza almasının önüne geçemedi malesef ki. Kadir Şekerin yapttını kimse yapmazdı herkese örnek olması gereken bir davranış sergilemişken ceza alması bundan sonra hiç kimse korkudan gözllerinin önündeki cinayetlere bile mudahele edemeyecek.

Konya Barosu Başkanı Mustafa Aladağ da Hürriyet’e ” Bugün seminerimiz vardı. Özellikle genç avukat arkadaşlarımız bu konuyu gündeme getirdi. Gereken desteği vermek üzere pazartesi günü bir toplantı yapacağız ve nasıl yol izleyeceğimize karar vereceğiz.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle
yabancı dizi izle yabancı dizi izle