SON DAKİKA

PayPal, Kripto Güvenlik Şirketi Curv’ü Hisellerini satın aldı.

Son dönemlerde kripto paralara olan ilgisi giderek artan PayPal, İsrail merkezli kripto güvenlik girişimi Curv'ü satın aldığını duyurdu.
 PayPal, Kripto Güvenlik Şirketi Curv’ü Hisellerini satın aldı.
Okunuyor PayPal, Kripto Güvenlik Şirketi Curv’ü Hisellerini satın aldı.

Merkezi ABD’de bulunan online ödeme sistemi PayPal, Tel Aviv merkezli kripto para birimi girişimi Curv’ü satın aldığını duyurdu. Curv, kripto varlıkları güvenli şekilde gizlemeye yardımcı olan bir kripto para birimi güvenlik şirketi olarak biliniyor ve kullanıcıların herhangi bir donanıma ihtiyaç duymadan kripto cüzdanlarına erişmesini sağlayan bulut tabanlı bir hizmeti veriliyor.

PayPal, geçtiğimiz yılın sonlarında ABD’deki kullanıcıların ilk kez belirli kripto para birimlerini satın almasına, satmasına ve tutmasına izin vermeye başlamıştı. Şimdiyse şirket, kripto güvenlik girişimi Curv’ü satın alarak platformundaki dijital varlıkların güvenliğini artırmayı sağlıyor.

Anlaşmanın 200 ila 300 milyon dolar arasında olduğu düşünülüyor:

Anlaşmanın finansal şartları açıklanmadı fakat kaynaklar, geçen hafta satın alma söylentileri ilk kez ortaya çıktığında,

anlaşmanın 200 milyon ila 300 milyon dolar arasında olabileceğini bildirmişti. Şirkete yakın bir kişi ise anlaşmanın 200 milyon doların altında olduğunu söylüyor PayPal’in kripto para biriminden sorumlu Jose Fernandez de Ponte, Curv’ün satın alınmasının, daha kapsayıcı bir finansal sistem vizyonunu gerçekleştirmek için “yetenek ve teknolojiye yatırım yapma çabalarının” bir parçası olduğunu dile getirdi.

Curv, son kullanıcılar için tasarlanmış bir kripto para cüzdanından ziyade kurumlara ve kurumsal müşterilere hizmet veriyor. Bu nedenle fonlar gibi büyük miktarlarda kripto para alımı gerçekleştiren kurumsal müşteriler, Curv ile çalışmayı düşünebilir.

Bu Yazı İçin Ne Düşünüyorsun?

Yorum Yap
Giriş Yap
Yazı Ekle
yabancı dizi izle yabancı dizi izle